Szkolenie “prawne i ekonomiczne aspekty związane z pobytem obywateli państw trzecich na terenie Polski i UE”.

Szanowni uczestnicy projektu “Biuro Wspierania Integracji – Etap II”,

informujemy, że w ramach naszego projektu 12.11.2016 (sobota) w sali 1.6 Wydziału Prawa i Administracji o godzinie 15.30 oraz 19.11.2016 (sobota) w sali 1.6 Wydziału Prawa i Administracji o godzinie 16.00 odbędzie szkolenie z zakresu “Prawnych i ekonomicznych aspektów pobytu cudzoziemców w Polsce i UE”.

Program szkolenia obejmował będzie ważne zagadnienia prawne, istotne dla cudzoziemców legalnie przebywających na terenie RP, między innymi:

• wyjaśnienie przesłanek warunkujących uzyskanie przez cudzoziemców w Rzeczypospolitej Polskiej zezwolenia na pobyt czasowy i stały,
  • określenie podstaw prawnych warunkujących uzyskanie Karty Polaka,
  • przedstawienie uprawnień, jakie przysługują cudzoziemcom posiadającym w Rzeczypospolitej Polskiej zezwolenie na pobyt czasowy i stały,
  • określenie uprawnień przysługujących osobom, które uzyskały Kartę Polaka,
  • wyjaśnienie prawnych aspektów dotyczących założenia i prowadzenia przez cudzoziemców w Rzeczypospolitej Polskiej własnej działalności gospodarczejProwadzący mgr Paweł SzewczykAdwokat Radca Prawny, specjalizujący się w prawie międzynarodowym.

Ilość miejsc jest ograniczona. Zgłoszenia są przyjmowane bezpośrednio w Punkcie Informacyjnym “Biuro Wspierania Integracji – Etap II”, drogą mailową lub telefoniczną.

Gdzie będą odbywały się szkolenia?