Podziękowania dla wolontariuszy UO

Studenci UO – Wolontariusze!

Bardzo dziękujemy naszym studentom za pomoc w  dyżurach na PKP.

26 lutego br. pod opieką Wojewody Opolskiego na dworcu kolejowym w Opolu został otwarty punkt informacyjny dla uciekających przed wojną obywateli Ukrainy. Dworzec PKP jest pierwszym punktem informacyjnym w Opolu, gdzie nasi uchodźcy mogą uzyskać informację dot. ich pobytu oraz możliwości otrzymania pomocy na terytorium RP.

Nasi  studenci, dla których językiem ojczystym jest język ukraiński, pełnią 12- godzinne dyżury na PKR, są nieocenionym wsparciem dla uchodźców. Właśnie oni są pierwszymi osobami, z którymi uchodźcy mogą porozmawiać w ojczystym języku w obcym dla nich kraju.

Bardzo Wam dziękujemy! I oby wasza chęć pomocy nadal była inspiracją dla innych osób.

Zdjęcie pochodzi ze strony Sławomir Kłosowski Wojewoda Opolski

Więcej aktualności

Rejestracja na rozmowy kwalifikacyjne z języka polskiego 11/12.07

Informujemy, że w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na udział w rozmowach kwalifikacyjnych oraz dużą liczbą kandydatów, egzaminy wstępne niektórych osób zapisanych na 5.07.2022 r. odbędą się 11.07.2022 lub 12.07.2022.Szanowni Kandydaci! informujemy, że na 11.07.2022...