Akademiki UO

Akademiki

Uniwersytet Opolski oferuje zakwaterowanie w akademikach studenckich (Akademiki “Niechcic”, “Kmicic”,”Mrowisko” i “Spójnik”) na terenie kampusu uniwersyteckiego, blisko centrum miasta, przy ul. Katowickiej i ul. Grunwaldzkiej w Opolu.

Oferujemy miejsca w modułach, które składają się z jednego pokoju dwuosobowego i jednego pokoju trzyosobowego, wspólnej łazienki i kuchni – “Niechcic” i “Kmicic”, lub pokoi dwuosobowych i  trzyosobowych, które znajdują się na wspólnym korytarzu – “Mrowisko” i “Spójnik”.

Pokoje są wyposażone w łóżka, krzesła, stoły, szafy; Kuchnia wyposażona jest w lodówkę i piekarnik. Istnieje również połączenie z Internetem i telewizja kablowa dostępne w każdym pokoju. W każdym akademiku istnieją ogólnodostępne pralnie.

Opłata za miejsce zamieszkania jest płacona co miesiąc z góry.

Jak uzyskać miejsce w DS?

Podczas gdy Uniwersytet dokłada wszelkich starań, aby zapewnić wszystkim studentom zakwaterowanie, chcemy  ostrzec, że liczba miejsc w naszych akademikach jest ograniczona. Jeśli chcesz ubiegać się o zakwaterowanie, zostaniesz poproszony o wypełnienie i załączenie formularza wniosku o pobyt w systemie IRK w procesie rejestracji na studia. Jeśli jesteś członkiem programu Erasmus, możesz również osobiście wręczyć formularz zgłoszeniowy pracownikom administracji akademika lub pracownikom Biura Eramsus. Przed złożeniem wniosku o zakwaterowanie należy zapoznać się z przepisem dotyczącym schroniska studenckiego. Terminy złożenia wypełnionego wniosku o zakwaterowanie są następujące:

15 czerwca – na semestr zimowy następnego roku szkolnego;

15 grudnia – na semestr wiosenny następnego roku szkolnego

Opłaty

DS Niechcic

DS Kmicic

A

Miesięczna opłata za miejsce w akademiku dla osób niebędących studentami jest wyższa o ok. 80 PLN od osoby.