Mentor Program

W ramach projektu UO for International Students – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia oraz przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów Uniwersytetu Opolskiego

Drodzy Studenci!

Miło nam poinformować, że w roku akademickim 2022/2023 nasze Biuro ds. Studentów Zagranicznych rusza z akcją pt. „Mentor UO”.

Czym jest program Mentor UO?

To inicjatywa realizowana w ramach projektu Welcome to Poland organizowanego przez Międzynarodową Agencję Wymiany Akademickiej, pt.: „UO for International Students – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia oraz przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów Uniwersytetu Opolskiego”.

Czym zajmują się Mentorzy UO?

Mentorzy UO towarzyszą studentom zagranicznym i pomagają im zaadaptować się w nowym środowisku. Studenci często zmagają się z niezrozumieniem polskiego systemu oraz kultury, a także z barierą językową. W takich sytuacjach Mentorzy UO będą mogli towarzyszyć im w sprawach codziennych, takich jak wizyty w urzędach, umawianie wizyt u lekarza, wytłumaczenie systemu funkcjonowania uczelni i innych instytucji.

Dlaczego warto dołączyć?

Mentor UO to niepowtarzalna okazja na poznanie społeczności Uniwersytetu Opolskiego w wymiarze międzynarodowym! W swoich murach gościmy studentów z krajów z niemal całego świata!

Zostanie Mentorem pozwoli Ci na poznanie nowych ludzi, nowych kultur, a także umożliwi spojrzenie na własne otoczenie i rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy. Program Mentor UO pozwoli na zdobycie tzw. „doświadczenia międzynarodowego”, które jest cenione przez pracodawców firm o charakterze międzynarodowym.

Na start, otrzymasz od nas unikatową bluzę Mentor UO! Każda osoba otrzyma także certyfikat potwierdzający  pełnienie funkcji Mentora UO.

Jak zostać Mentorem UO?

Aby zgłosić się do programu, wystarczy zapisać się poprzez ankietę i wypełnić informację. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o dalszych krokach.

W razie niejasności i pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Kontakt:

 hello@uni.opole.pl,

77 452 74 96, 77 452 72 92

D.S. KMICIC

Grunwaldzka 31

45-054 Opole, Polska

Więcej aktualności

Giełda Pracy UO

Giełda Pracy UO

  Szanowni Studenci! Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej, już IX edycji Giełdy Pracy UO! Wydarzenie to świetna okazja na rozeznanie się w aktualnych ofertach na rynku pracy, oraz nawiązanie bezpośrednich kontaktów z firmami. Giełda jest organizowana z myślą o...

International Games Day – relacja

International Games Day – relacja

​ International Games Day jest już za nami! Dziękujemy Wam za świetny czas i zabawę! Cieszymy się, że przyszliście tak licznie! To wydarzenie nie udałoby się bez Waszego udziału! Dziękujemy także za współpracę i techniczne wsparcie wydarzenia Biuru Infrastruktury UO i...

Już wkrótce ruszają warsztaty dla obywateli Ukrainy!

Już wkrótce ruszają warsztaty dla obywateli Ukrainy!

Już wkrótce ruszają warsztaty na temat: "Jak radzić sobie z traumą związaną z wybuchem wojny w Ukrainie?". Wydarzenie jest darmowe i zostało zorganizowane w ramach projektu organizowanego przez Miasto Opole.   Zajęcia odbędą się w dwóch datach (do wyboru!):...