Mentor Program

W ramach projektu UO for International Students – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia oraz przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów Uniwersytetu Opolskiego

Drodzy Studenci!

Miło nam poinformować, że w roku akademickim 2022/2023 nasze Biuro ds. Studentów Zagranicznych rusza z akcją pt. „Mentor UO”.

Czym jest program Mentor UO?

To inicjatywa realizowana w ramach projektu Welcome to Poland organizowanego przez Międzynarodową Agencję Wymiany Akademickiej, pt.: „UO for International Students – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia oraz przyjmowania i obsługi zagranicznych studentów Uniwersytetu Opolskiego”.

Czym zajmują się Mentorzy UO?

Mentorzy UO towarzyszą studentom zagranicznym i pomagają im zaadaptować się w nowym środowisku. Studenci często zmagają się z niezrozumieniem polskiego systemu oraz kultury, a także z barierą językową. W takich sytuacjach Mentorzy UO będą mogli towarzyszyć im w sprawach codziennych, takich jak wizyty w urzędach, umawianie wizyt u lekarza, wytłumaczenie systemu funkcjonowania uczelni i innych instytucji.

Dlaczego warto dołączyć?

Mentor UO to niepowtarzalna okazja na poznanie społeczności Uniwersytetu Opolskiego w wymiarze międzynarodowym! W swoich murach gościmy studentów z krajów z niemal całego świata!

Zostanie Mentorem pozwoli Ci na poznanie nowych ludzi, nowych kultur, a także umożliwi spojrzenie na własne otoczenie i rzeczywistość z zupełnie nowej perspektywy. Program Mentor UO pozwoli na zdobycie tzw. „doświadczenia międzynarodowego”, które jest cenione przez pracodawców firm o charakterze międzynarodowym.

Na start, otrzymasz od nas unikatową bluzę Mentor UO! Każda osoba otrzyma także certyfikat potwierdzający  pełnienie funkcji Mentora UO.

Jak zostać Mentorem UO?

Aby zgłosić się do programu, wystarczy zapisać się poprzez ankietę i wypełnić informację. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia, skontaktujemy się z Tobą i poinformujemy o dalszych krokach.

W razie niejasności i pytań, pozostajemy do Twojej dyspozycji!

Kontakt:

 hello@uni.opole.pl,

77 452 74 96, 77 452 72 92

D.S. KMICIC

Grunwaldzka 31

45-054 Opole, Polska

Więcej aktualności

Wystawa “Plakat przeciw wojnie”

Wystawa “Plakat przeciw wojnie”

Drodzy Studenci i Studentki, W przeddzień rocznicy wybuchu inwazji zapraszamy na spotkanie towarzyszące wystawie "Plakat przeciw wojnie", które odbędzie się 23 lutego o godz. 17 w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Opolu, ul. Minorytów 3. До Річниці...

Przedłużenie ochrony czasowej dla obywateli Ukrainy na terytorium RP

Przedłużenie ochrony czasowej dla obywateli Ukrainy na terytorium RP

Informujemy, że zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa, status ochrony czasowej na terytorium RP uzyskany przez obywateli Ukrainy zostaje przedłużony do dnia 30 czerwca 2024r. Przedłużeniu,...

Rejestracja żetonowa na lektoraty i egzaminy

Rejestracja żetonowa na lektoraty i egzaminy

SJO zaprasza wszystkich studentów do zapoznania się z warunkami i regulaminem rejestracji na lektoraty na semestr letni oraz rejestracji na egzaminy z języków obcych w sesji letniej. Rejestracja odbywa się na platformie USOSweb - TUTAJ  Wszelkie informacje dotyczące...