Festiwal kultur

Drodzy Studenci!
Z przyjemnością informujemy Was o planowanym wydarzeniu na Uniwersytecie Opolskim – “Festiwal Kultur” , które odbędzie się pod koniec kwietnia lub na początku maja. Celem tego wydarzenia jest wspólne nagłośnienie obecności licznej społeczności międzynarodowej na naszej uczelni oraz umożliwienie Wam przedstawienia swojego kraju i kultury w dowolny sposób.
Podczas festiwalu zachęcamy Was do przedstawienia różnych aspektów swojego kraju – możecie śpiewać, tańczyć, zagrać scenkę, zaprezentować ubiór narodowy, przygotować tradycyjne dania, albo przygotować prezentację o kraju. Mamy nadzieję, że każdy z Was znajdzie swój własny sposób na podzielenie się swoją kulturą z całą społecznością akademicką.
Aby umożliwić nam lepsze przygotowanie wydarzenia, prosimy Was o zgłaszanie się zainteresowanych do udziału. Jeśli jesteście chętni do reprezentowania swojego kraju, prosimy o przesłanie zgłoszeń na adres e-mail hello@uni.opole.pl lub poprzez WhatsApp pod numer +48 77 452 7496. Możecie zgłaszać się zarówno indywidualnie, jak i w grupach.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do 15 marca. Po otrzymaniu zgłoszeń, zorganizujemy spotkanie organizacyjne, na którym omówimy szczegóły i ustalimy Wasze potrzeby.
Cenimy różnorodność naszej społeczności, dlatego zachęcamy do przedstawienia kultur, które nie są reprezentowane w dużej liczbie na naszym uniwersytecie. Mamy ponad 60 różnych narodowości na naszej uczelni, a chcemy, aby każdy mógł się podzielić swoją unikalną kulturą. Zapraszamy również studentów z Polski do reprezentacji swojego kraju.
Bardzo Was prosimy o aktywne uczestnictwo i zachęcamy do rozpowszechniania tej informacji wśród Waszych kolegów i znajomych. “Festiwal Kultur” ma być wyjątkowym wydarzeniem, które jeszcze bardziej połączy naszą społeczność.
Dziękujemy i czekamy na Wasze pomysły i zaangażowanie!

Festiwal kultur jest organizowany przez Zespół do spraw Studentów Zagranicznych w ramach projektu Otwarty Uniwersytet Opolski – budowanie potencjału w zakresie umiędzynarodowienia. Projekt jest realizowany w ramach programu Welcome to Poland, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej.