Akademiki UO

Informacja

Uniwersytet w Opolu posiada 4 akademiki, które znajdują się na terenie kampusu uniwersyteckiego: Kmicic, Mrowisko, Niechcic i Spójnik. Do dyspozycji studentów jest ponad 700 pokoi. W każdym pokoju  dostępne jest połączenie z Internetem*.

* W przypadku jakichkolwiek problemów z połączeniem z Internetem, prosimy o kontakt z aktualnym lokalnym administratorem. Wszystko, co trzeba zrobić, to wysłać wiadomość tekstową pod numer: 783 556 952. W wiadomości tekstowej należy wpisać nazwę akademiku, numer pokoju i co najmniej 2 daty, w których mieszkańcy pokoju będą do dyspozycji. Administracja  jest czynna od 8 do 16  od poniedziałku do piątku.

Każdy akademik oferuje bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu Eduroam. Eduroam jest dostępny dla wszystkich studentów, naukowców i nauczycieli zarejestrowanych w systemie oraz  jest dostępny w innych budynkach uniwersyteckich: bibliotekach i budynkach wydziałowych.

Kmicic

Adres:  45-054 Opole, Grunwaldzka 31

Został zbudowany w latach 70. XX wieku i ostał ochrzczony w 1974 roku przez jedną z największych postaci polskiego kina i teatru, Daniela Olbrychskiego. Akademik posiada 240 pokojów oraz 20 miejsc w pokojach gościnnych. Moduły są czteropokojowe z własnym aneksem sanitarnym. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz pralnia z suszarką dla wspólnej dyspozycji mieszkańców jednego piętra. Na parterze znajdują się ważne dla studenta jednostki administracyjne – Akademicki Centrum Karier oraz Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

Mrowisko

Adres: 45-054 Opole, Katowicka 87

Został zbudowany w latach 50. XX wieku i oddany do użytku w 1956 roku. Jest najstarszym akademikiem w Opolu. Pokoje  są położone wzdłuż wspólnego korytarza. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz cztery łazienki do wspólnego użytkowania mieszkańców piętra.
Na parterze można odwiedzić klub studencki “Skrzat”, w którym organizowane są różne imprezy, warsztaty i spotkania.

Niechcic

Adres: 45-061 Opole, Katowicka 87b

Został zbudowany na początku XXI wieku co czyni go bardzo nowoczesnym. Oddany został do użytku w 2004 roku. Na jedenastu piętrach znajdują się dwupokojowe moduły z kuchnią i łazienką (9 modułów na każde piętro). Pokoje są dwu i trzy osobowe. Wyjątkiem stanowi pierwsze piętro przystosowane w całości dla osób niepełnosprawnych, gdzie znajdują się pokoje dla dwóch osób, oraz łazienki ze specjalnie przystosowanymi sanitariatami, kabinami natryskowymi oraz umywalkami. Na 12 piętrze znajdują się pomieszczenia przeznaczone na obserwatorium astronomiczne z salą wykładową dla słuchaczy. Budynek zawiera windę.

Spójnik

Adres: 45-054 Opole, Katowicka 91-93

Dom Studenta “Spójnik” został zbudowany w 2. połowie lat 60. XX wieku. Posiada 208 pokoi 2-osobowych oraz 10 pokoi 1-osobowych, wszyskie z umywalką. Na każdym piętrze znajduje się kuchnia oraz trzy łazienki do wspólnego użytkowania mieszkańców piętra. Pralnia z suszarką dla wspólnej dyspozycji wszystkich mieszkańców znajduje się w piwnicy akademika. Jest również salka bokserska, dostępna dla każdego studenta.