Zasady finansowania i wypłaty stypendiów dla nauczycieli akademickich

1. Kandydatury i wysokość stypendium są zatwierdzane przez Komisję UO ds. Programu ERASMUS+, w skład której wchodzą: Prorektor ds. badań i współpracy z zagranicą, Prorektor ds. kształcenia oraz Kierownik Biura ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą.

2. Około 2 tygodni przed planowaną datą wyjazdu Nauczyciele Akademiccy podpisują z uczelnią macierzystą umowę stanowiącą podstawę do przekazania stypendium Erasmusa+.

3. Sposób wypłaty stypendium jest ustalany przez strony.

4. W przypadku, gdy Uniwersytet Opolski będzie dysponować wolnymi środkami przeznaczonymi na stypendia dla Nauczycieli Akademickich, w szczególności, jeśli otrzyma dodatkowe środki z redystrybucji funduszy dokonanej przez Narodową Agencję Programu Erasmus+, Komisja UO ds. Programu ERASMUS+ może podjąć decyzję o zwiększeniu stawek stypendium.

5. Otrzymane stypendium z budżetu Programu Erasmus+ jest przeznaczone na pokrycie dodatkowych, a nie pełnych kosztów związanych z pobytem w uczelni partnerskiej.