Wyjedź na studia do Albanii albo Czarnogóry z Programem Erasmus+

Rekrutacja trwa od 03.04 do 16.04.2024

Drodzy Studenci,

Rusza nowa rekrutacja na wyjazdy na studia w Albanii i Czarnogórze w ramach Programu Erasmus+  w semestrze zimowym roku ak. 2024/2025!

Rekrutacja potrwa od 03.04.2024 do 16.04.2024

Każdy regularny student Uniwersytetu Opolskiego może wziąć udział w rekrutacji, jednak pierwszeństwo wyjazdu maja osoby studiujące w dziedzinach wskazanych tutaj.

Stypendium na wyjazd: 700 EUR/miesiąc + dofinansowanie kosztów podróży (275 EUR)

JAK APLIKOWAĆ NA MOBILNOŚĆ DO ALBANII LUB CZARNOGÓRY:

1. W czasie trwania rekrutacji wypełnij, zbierz i dostarcz do swojego Koordynatora Programu Erasmus+ poniżej wymienione dokumenty:

• Wniosek wyjazdowy
  • Aktualne CV
  • List motywacyjny uwzględniający zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta (EVALUATION FORM),
  • Zaświadczenie o statucie studenta,
  • Wykaz zaliczeń z poprzednich semestrów danego cyklu studiów kandydata,
  • Zaświadczenie o średniej ze studiów,
  • Inne zaświadczenia/certyfikaty dokumentujące pozostałe osiągnięcia naukowe i zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta,
  • Potwierdzenie znajomości właściwego dla instytucji przyjmującej języka obcego (min. Poziom B1 – do ustalenia z uczelnią partnerską); akceptowany jest certyfikat Studium Języków Obcych UO lub inny poświadczający znajomość języka na wymaganym poziomie bądź pisemna opinia koordynatora o posiadanych przez kandydata wystarczających kompetencjach językowych.
  • Oświadczenie o możliwości dofinansowania pobytu na studiach ze środków prywatnych (OŚWIADCZENIE O SAMODOFINANSOWANIU)
  • inne dokumenty sprecyzowane przez danego Koordynatora (np. opinia opiekuna/pracownika naukowego).
  • Kopia decyzji o przyznaniu stypendium socjalnego/specjalnego (jeśli dotyczy)

(UWAGA: rekrutację przeprowadza Koordynator Programu Erasmus+, a nie Koordynator Kierunku, dlatego Twoje dokumenty aplikacyjne muszą trafić do Koordynatora Erasmus+ w Twojej Jednostce).

2. Następnie Twój Koordynator Erasmus+ przeprowadzi wewnętrzną rekrutację w jednostce.

3. Wnioski wyjazdowe, które wpłyną do Koordynatora Erasmus+ będą przekazane jeszcze do akceptacji Dziekana Twojego Wydziału, a następnie trafią one do naszego biura wraz z listą nominacyjną.

4. Po otrzymaniu dokumentów aplikacyjnych wraz z listą nominacyjna od Koordynatora Programu Erasmus+ Komisja zrekrutuje zakwalifikowanych do realizacji mobilności studentów.

5. Po przeliczeniu środków poinformujemy Cię mailowo o wynikach rekrutacji. Pamiętaj, że liczba miejsc jest ograniczona (dostępne są 4 miejsca na wyjazd do Czarnogóry i 1 miejsce na wyjazd do Albanii). Wszystkie mobilności zaplanowane są na semestr zimowy roku ak. 2024/2025.

6. W przypadku zrekrutowania na wyjazd nasze Biuro poinformuje Cię o dalszych krokach.

Pamiętaj, że niekompletne aplikacje nie zostaną przyjęte i nie wezmą udziału w rekrutacji, dlatego starannie wypełnij wszystkie pola i przygotuj wymagane dokumenty. W razie pytań możesz skontaktować się z Twoim Koordynatorem Programu Erasmus+ lub naszym biurem.