Wrażenia pracowników UO z realizacji mobilności w ramach Programu Erasmus+

Humboldt-Universität zu Berlin w Niemczech
WięcejGaleria
Na Uniwersytecie Opolskim nie tylko studenci mają możliwość korzystania z przywilejów jakie oferuje program zagranicznej wymiany Erasmus+.

Pracownicy nieakademiccy również mogą doskonalić się, zwiększać swoje kompetencje zawodowe i poszerzać wiedzę w zagranicznych uczelniach. Pani mgr Sylwia Zając z  Instytutu Biologii UO w terminie 24-28 kwietnia 2023 r. przebywała na szkoleniu w ramach Programu Erasmus+ (Staff Mobility for Training) na Humboldt-Universität zu Berlin w Niemczech. Dzięki gościnności pracowników tamtejszej uczelni oraz Pani Prof. Dr. Liliane Rueß (Ecology Group) Pani Sylwia Zająć miała okazję między innymi zapoznawać się z technikami izolacji kwasów tłuszczowych i masy biologicznej z próbek gleby, GC-MS, czy też systematyką nicieni.

Z informacji otrzymanych po zakończeniu mobilności wiemy, że czas spędzony na berlińskiej uczelni był bardzo owocny!