Rekrutacja na wyjazdy pracowników UO w ramach Akcji 1 Programu Erasmus+ (projekt KA171 - call 2022)

24.04-07.05.2023

Rekrutacja na wyjazdy pracowników UO w ramach Akcji 1 Programu Erasmus+ (projekt KA171 – call 2022) – mobilność z państwami trzecimi niestowarzyszonymi z Programem

Szanowni Państwo,

W związku z otrzymanym przez Uniwersytet Opolski dofinansowaniem na organizację mobilności pracowników z państwami trzecimi niestowarzyszonymi (KA171 – International Credit Mobility – call 2022), Biuro Nauki i Obsługi Projektów ogłasza rekrutację ogólnouczelnianą dla pracowników Uniwersytetu Opolskiego wykazujących zainteresowanie odbyciem mobilności w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) lub w celu odbycia szkolenia (STT) lub w celu odbycia mobilności łączonej (STA + STT) w latach akademickich 2022-2025. Okres mobilności obejmuje 5 dni pobytowych w uczelni partnerskiej. Dodatkowo, jeden dzień przed oraz jeden dzień następujący po okresie mobilności będzie dodany na podróż. Okres mobilności może zostać wydłużony jeżeli okaże się, że w trakcie realizacji umowy finansowej do zagospodarowania są środki na realizację mobilności z danym krajem.

W praktyce oznacza to, że pracownik udający się do uczelni w kraju partnerskim otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 x 180 EUR + ryczałt na koszty podróży obliczony za pomocą kalkulatora odległości dostępnego na stronach Komisji Europejskiej dotyczących Programu Erasmus+ (http://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/resources/distance-calculator_en).

Wykaz krajów i uczelni partnerskich wraz z informacją nt. jednostek UO i osób, które były zaangażowane w tworzenie wniosku stanowi załącznik nr 1.

Rekrutacja ogłoszona jest z dniem 24 kwietnia 2023 r. i potrwa do 7 maja 2023 r.

Do dnia 7.05.2023 r. prosimy o złożenie osobiście w Biurze Nauki i Obsługi Projektów (D.S. Kmicic, ul. Grunwaldzka 31, pok. 11), drogą e-mailową na adres hpalmer@uni.opole.pl lub erasmus@uni.opole.pl, przez EZD na konto techniczne Erasmus+ Office następujących dokumentów:

– wniosek wyjazdowy podpisany przez zainteresowanego, Dziekana Wydziału, Dyrektora Instytutu/ Przełożonego (aktualna wersja opublikowana na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl)

– aktualne CV w języku polskim lub j. angielskim lub w języku prowadzonych zajęć/odbywanego szkolenia w uczelni przyjmującej

– list motywacyjny w języku polskim lub j. angielskim lub w języku prowadzonych zajęć/odbywanego szkolenia  w uczelni przyjmującej uwzględniający zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta (karta oceny aplikanta stanowi załącznik nr 2)

– wstępną wersję programu nauczania/szkolenia w języku angielskim lub w języku prowadzonych zajęć/odbywanego szkolenia w uczelni przyjmującej (w takim wypadku, prosimy o dołączenie tłumaczenia w j. polskim lub j. angielskim) podpisany przez zainteresowanego, Dziekana Wydziału, Dyrektora Instytutu/Przełożonego; aktualna wersja opublikowana na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl

– inne zaświadczenia/certyfikaty dokumentujące zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta (np. certyfikaty językowe)

– oświadczenie o możliwości dofinansowania pobytu ze środków prywatnych (aktualna wersja opublikowana na stronie www.erasmusplus.uni.opole.pl)

Wzory dokumentów do pobrania dostępne są na stronie https://hello.uni.opole.pl/erasmusplus/akcja-1-projekty-ka171-mobilnosc-edukacyjna-z-krajami-partnerskimi-na-lata-2022-2025/

Zaznaczamy, że wszyscy pracownicy mogą wziąć udział w rekrutacji do uczelni krajów objętych dofinansowaniem (zał. nr 1), natomiast w sposób priorytetowy traktowane będą osoby, które tworzyły wniosek na etapie składania projektu, a w następnej kolejności pracownicy z jego/jej jednostki.

Szczegółowe zasady rekrutacji i realizacji wyjazdów pracowników w ramach umowy finansowej
o nr. 2022-1-PL01-KA171-HED-000073644 dostępne są na stronie https://hello.uni.opole.pl/erasmusplus/akcja-1-projekty-ka171-mobilnosc-edukacyjna-z-krajami-partnerskimi-na-lata-2022-2025/