Unia Europejska w ramach programu „EU4Belarus: Solidarność z mieszkańcami Białorusi” ogłasza konkurs na stypendia EU4Belarus – SALT (Support for Advanced Learning and Training) dla białoruskich studentów, którzy już studiują na uniwersytetach Litwy, Łotwy, Czech i Polski, a także dla tych, którzy rozpoczną studia w roku akademickim 2021/22 i 2022/23.

Stypendium przysługuje na cały okres studiów na poziomie licencjackim lub magisterskim i wynosi 450 EUR miesięcznie, wypłacane od września do czerwca. Dodatkowo zapewniony zostanie jednorazowy zwrot kosztów podróży. O stypendium mogą ubiegać się studenci litewskich, łotewskich, czeskich i polskich uczelni oraz ci, którzy zgłosili się na rok akademicki 2021/22 i spełniają co najmniej jedno z poniższych kryteriów:

1. osoby represjonowane podczas protestów związanych z wyborami prezydenckimi w 2020 roku i zostali zmuszeni do opuszczenia Białorusi;
  2. Osoby, które mają trudności finansowe lub nie mają wystarczających środków na życie w jednym z czterech wymienionych krajów;
  3. Osoby niepełnosprawne.

Termin składania wniosków upływa 6 września 2021 r.

Więcej informacji oraz listę wymaganych dokumentów dostępna jest tu:  http://eu4belarus.info

„EU4Belarus: Solidarność z narodem Białorusi” to pakiet specjalnych środków przyjętych przez Unię Europejską w odpowiedzi na kryzys polityczny po wyborach prezydenckich na Białorusi. Program EU4Belarus – SALT jest zarządzany przez Centralną Agencję Zarządzania Projektami i realizowany we współpracy z Biurem Edukacji w gabinecie Swietłany Tichanowskiej.

Erasmus + Office hours on 29.03.2024

On March 29 2024, the Office for Research and Project Management (including Erasmus+) will be open until 12 p.m. Erasmus+ TeamW dniu 29.03.2024 Biuro Nauki i Obsługi Projektów (w tym Erasmus+) będzie otwarte do godziny 12. Erasmus+ Team

Erasmus office hours on 08.03.2024

On March 8, 2024, the Office for Research and Project Management (including Erasmus+) will be open until 1 p.m. Erasmus+ TeamW dniu 08.03.2024 Biuro Nauki i Obsługi Projektów (w tym Erasmus+) będzie otwarte do godziny 13. Erasmus+ Team

Workshops on disabilities and accessibility successfully concluded!

We have successfully concluded another workshop for students, this time on the topic of disabilities and accessibility.🤗   During the meeting students had the opportunity to get detailed information in regard to the notion of disability and the lives of people...