PILNE: Informacja dla studentów planujących powrót z mobilności do Polski

W związku z ogłoszeniem stanu epidemiologicznego w Polsce w dniu 13 marca 2020, Rząd Polski zapowiedział m. in. następujące obostrzenia:

• Tymczasowo zostanie przywrócona kontrola graniczna – od 15 marca na 10 dni, z możliwością przedłużenia.
  • Wprowadzony zostaje zakaz wjazdu do Polski dla cudzoziemców (wyjątek stanowią cudzoziemcy na stałe mieszkający w Polsce/ związani z krajem).
  • Osoby powracające z zagranicy muszą przejść dwutygodniową kwarantannę domową.
  • Zawieszamy międzynarodowe połączenia lotnicze i kolejowe.

Studenci, którzy chcieliby powrócić z mobilności do kraju (lub przerwać swoją mobilność w ramach Programu Erasmus+) mogą skorzystać z infolinii Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. Na infolinii można uzyskać informacje dot. możliwości przekraczania granic.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu