Dodatkowa rekrutacja dla pracowników na mobilności do krajów trzecich niestowarzyszonych (KA171-2022)

Rekrutacja trwa od 22.04 do 08.05.2024

Szanowni Państwo,

W związku z trwającym projektem w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1 – mobilność edukacyjna osób z krajami trzecimi niestowarzyszonymi z Programem (KA171 2022, umowa nr 2022-1-PL01-KA171-HED-000073644) oraz w wyniku nieprzyznania dofinansowania na wszystkie dostępne mobilności w toku wcześniej przeprowadzonej rekrutacji, Biuro Nauki i Obsługi Projektów (Zespół ds. mobilności międzynarodowej) ogłasza ogólnouczelnianą rekrutację dla pracowników.

W ramach umowy rekrutacja prowadzona jest na mobilności do:

– Albanii (UNIVERSITETIT TE VLORES) – 1 mobilność dydaktyczna (STA) i 1 mobilność szkoleniowa (STT)

– Indonezji (UNIVERSITAS AIRLANGGA (Surabaya)) – 1 mobilność szkoleniowa (STT)

– Kazachstanu (INNOVATIVE UNIVERSITY OF EURASIA (Pavlodar)) – 1 mobilność szkoleniowa (STT)

oraz potrwa od 22 kwietnia 2024 roku do 08 maja 2024 roku.

Każdy z pracowników może wziąć udział w prowadzonej rekrutacji, natomiast dodatkowe punkty w kwalifikowaniu do wyjazdu zostaną przyznane pracownikom, który brali udział w pisaniu i składaniu wniosku projektowego o realizację umowy nr 2022-1-PL01-KA171-HED-000073644, a w następnej kolejności pracownikom tych jednostek. Wykaz osób, jednostek i krajów znajduje się w załączniku nr 3.

Pracownicy zainteresowani udziałem powinni złożyć do Wydziałowego Koordynatora Programu Erasmus+ (lista koordynatorów):

– wniosek wyjazdowy podpisany przez zainteresowanego, Dziekana Wydziału, Dyrektora Instytutu (w przypadku pracownika będącego nauczycielem akademickim) lub bezpośredniego przełożonego (w przypadku pracownika niebędącego nauczycielem akademickim);

– aktualne CV w języku polskim lub języku angielskim lub w języku prowadzonych zajęć w uczelni przyjmującej;

– list motywacyjny w języku polskim lub języku angielskim lub w języku prowadzonych zajęć/szkolenia(w takim wypadku, prosimy o dołączenie tłumaczenia w języku polskim lub języku angielskim) w uczelni przyjmującej uwzględniający zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta (załącznik nr 2);

– wstępną wersję programu nauczania lub szkolenia w języku angielskim lub w języku prowadzonych zajęć/szkolenia w uczelni przyjmującej (w takim wypadku, prosimy o dołączenie tłumaczenia w języku polskim lub języku angielskim);

– inne zaświadczenia/certyfikaty dokumentujące zagadnienia zawarte w karcie oceny aplikanta (np. certyfikaty językowe);

– oświadczenie o możliwości dofinansowania pobytu ze środków prywatnych.

 

Aktualne wersje dokumentów (poza CV i listem motywacyjnym) zostały opublikowane na stronie, w zakładce WZORY DOKUMENTÓW)

Aplikacje złożone po terminie oraz aplikacje niekompletne nie będą rozpatrywane.

MOBILNOŚĆ W RAMACH W.W. PROJEKTU MUSI ZOSTAĆ ZREALIZOWANA DO 31 LIPCA 2025 ROKU.

Okres mobilności obejmuje 5 dni pobytowych w uczelni partnerskiej. Dodatkowo, jeden dzień przed oraz jeden dzień następujący po okresie mobilności będzie dodany na podróż.

Oznacza to, że pracownik realizujący mobilność otrzyma dofinansowanie w wysokości 7 x 180 EUR + ryczałt na koszty podróży obliczony za pomocą kalkulatora odległości (narzędzie Komisji Europejskie).

Wysokość stawek mających zastosowanie w ramach projektu znajduje się w na stronie, w zakładce WYSOKOŚĆ STAWEK.

Powyższa rekrutacja nie dotyczy projektu, o który wnioskowano w lutym 2023 roku – rekrutacja na mobilności przyznane w ramach tej umowy przez Narodową Agencję zostanie ogłoszona w późniejszym czasie. Proszę monitorować stronę główną UO (uni.opole.pl) oraz stronę dot. Programu Erasmus+ na UO (erasmusplus.uni.opole.pl)

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy (erasmus@uni.opole.pl) lub telefoniczny: +48 77 452 73 52.