Wymagania i zalecenia dotyczące wyjazdów Nauczycieli Akademickich
1. Kwalifikacja nauczycieli akademickich– kandydatów na wyjazdy w ramach Programu ERASMUS+, odbywa się w oparciu o zasady respektujące wszelkie ogólne zasady Programu oraz ewentualne dodatkowe wymagania wynikające z decyzji podjętych przez uczelnie. Zasady kwalifikacji pracowników są zharmonizowane z polityką uczelni w zakresie rozwoju kadry dydaktycznej.
2. Kryteriami, które zawsze są brane pod uwagę przy kwalifikacji kandydatów na wyjazdy są:
a) kompetencje językowe
b) doświadczenie.
3. Uczelnia ma prawo stosowania dodatkowych kryteriów kwalifikacji zgodnie z wewnętrznie podjętymi decyzjami.
4. Określenie wysokości stypendium wypłacanego nauczycielom akademickim jest uzależnione od wysokości otrzymanych na ten cel środków oraz decyzji podjętych przez Komisję UO ds. Programu ERASMUS+, w skład której wchodzą: Prorektor ds. badań i współpracy z zagranicą, Prorektor ds. kształcenia oraz Kierownik biura ds. badań naukowych i współpracy z zagranicą.
5. Przy określaniu wysokości wypłacanego stypendium zaleca się:
a) różnicowanie wysokości stypendium w zależności od kosztów utrzymania w kraju docelowym;
b) różnicowanie wysokości stypendium w zależności od wysokości kosztów zakwaterowania uzgodnionych z uczelnią partnerską.
6. Z uwagi na wysokość kwoty przyznawanej na wyjazdy dla nauczycieli akademickich, zalecana jest przez Agencję Narodową realizacja wyjazdów tygodniowych z jednoczesnym wykonaniem co najmniej programu – minimum, czyli 8 godzin zajęć dydaktycznych.