Rusza dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia i praktykę za granicą z Programem Erasmus+!

Drodzy Studenci,

Rusza dodatkowa rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki za granicą w ramach Programu Erasmus+ w semestrze letnim roku akademickiego 2019/2020!*

Rekrutacja potrwa od 20.05.2019 do 29.05.2019.

Studia w ramach Programu Erasmus+ to niepowtarzalna możliwość zdobycia doświadczenia, nawiązania nowych, międzynarodowych kontaktów, poznania nowych kultur oraz podniesienia kwalifikacji. Ty też możesz zrealizować semestr za granicą na studiach i zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy w przyszłości!**

W zakładce Uczelnie Partnerskie możesz znaleźć wszystkie uczelnie, z którymi Twoja jednostka ma podpisane umowy. Wybierz jedną, konkretną uczelnię, do której chciałbyś być przez nas nominowany***.

Z Programem Erasmus+ możesz odbyć również praktyki studenckie m.in.: jako obowiązkowe praktyki w toku studiów, dodatkowe praktyki pozwalające zdobyć nowe doświadczenia, lub absolwenckie po zakończeniu studiów!

Pamiętaj, że swoje praktyki zagraniczne możesz zrealizować już w te wakacje! Więcej informacji na temat praktyk zagranicznych w ramach Programu Erasmus+ znajdziesz na naszej stronie internetowej. Miejsce praktyk możesz znaleźć sam, lub możesz sprawdzić aktualne oferty praktyk, które otrzymaliśmy. Znajdziesz je tutaj.

Jeśli jesteś zainteresowany wyjazdem, skontaktuj się z  Koordynatorem Programu Erasmus+ w Twojej jednostce i wypełnij wniosek. Wniosek na studia do pobrania tutaj. Wniosek na praktykę do pobrania tutaj.

Wnioski wyjazdowe prosimy wypełniać elektronicznie lub drukowanymi literami. Podpisane przez Dziekana i Koordynatora wnioski prosimy zostawiać u Koordynatorów, którzy później przekażą nam komplet dokumentów zakwalifikowanych przez nich studentów

Pamiętaj, że niekompletne wnioski (bez wypełnionych wszystkich pól, lub bez wszystkich podpisów) nie zostaną przyjęte i nie wezmą udziału w rekrutacji, dlatego starannie wypełnij wszystkie pola. W razie pytań możesz skontaktować się z Twoim Koordynatorem lub naszym biurem. Listę Koordynatorów znajdziesz tutaj, a w zakładce Kontakt znajdziesz godziny pracy naszego biura oraz adres e-mail i telefon.

Rekrutacja dotyczy zarówno Programu Erasmus+ jak i Programu PO WER, więc jeżeli pobierasz stypendium socjalne lub specjalne możesz starać się o wyższy grant na wyjazd!

Aplikuj już teraz!

Erasmus+ Team

* Rekrutacja dotyczy krajów Programu (KA103)

**Wyjazd na studia możliwy od 2. roku studiów I stopnia

***Niektóre umowy z uczelniami mogą być już wyczerpane dlatego przed wypełnieniem wniosku radzimy upewnić się w naszym biurze czy są jeszcze miejsca w danej uczelni