Nowa rekrutacja na studia i praktyki 2022/2023
Rusza nowa rekrutacja na wyjazdy na studia i praktyki za granicę w ramach Programu Erasmus+ w roku ak. 2022/2023!*
Rekrutacja potrwa od 02.03.2022 do 16.03.2022
Każdy regularny student Uniwersytetu Opolskiego może wziąć udział w rekrutacji.**
JAK APLIKOWAĆ NA MOBILNOŚĆ NA STUDIA:
1. W zakładce Uczelnie Partnerskie znajdź swoją jednostkę i zobacz jakie umowy o współpracę ma ona podpisane z innymi uczelniami w Europie. Wybierz jedną uczelnię z listy do której chciałbyś aplikować i wpisz ją w swoim wniosku.
2. Wypełnij wniosek wyjazdowy na studia. Uzupełnij w nim wszystkie wyszczególnione dane, podpisz go i w czasie trwania rekrutacji dostarcz w wersji papierowej lub elektronicznej (skan) do Twojego Koordynatorowi Erasmus+ (UWAGA: rekrutację przeprowadza Koordynator Erasmus+, a nie Koordynator Kierunku, dlatego Twój wniosek wyjazdowy musi trafić do Koordynatora Erasmus+ w Twojej Jednostce).
3. Następnie Twój Koordynator Erasmus+ przeprowadzi wewnętrzną rekrutację w jednostce. Może on Cię poprosić o dodatkowe informacje takie jak np. Twoja średnia ze studiów lub Twój poziom języka instrukcji (najczęściej jest to j. angielski), informacje o dodatkowej działalności na rzecz Uniwersytetu Opolskiego itp.
4. Wnioski wyjazdowe, które wpłyną do Koordynatora Erasmus+ będą przekazane jeszcze do akceptacji Dziekana Twojego Wydziału, a następnie trafią one do naszego biura wraz z listą nominacyjną.
5. Po przeliczeniu dostępnych środków oraz liczby aplikacji, Biuro Erasmus+ dokona podziału środków.
6. Po przeliczeniu środków poinformujemy Cię mailowo o wynikach rekrutacji.
7. W następnych tygodniach Biuro Erasmus+ będzie wysyłać oficjalne nominacje studentów do uczelni partnerskich.
8. Po otrzymaniu oficjalnych nominacji uczelnia partnerska skontaktuje się z Tobą bezpośrednio (mailowo) i prześle Ci dalsze instrukcje postępowania (procedurę aplikacyjną w ich uczelni).
9. Wypełniaj wszystkie wskazane przez uczelnię partnerską punkty w aplikacji w podanych przez nich terminach, wtedy będziesz miał pewność, że Twoja aplikacja zakończy się sukcesem.
Więcej szczegółów dotyczących późniejszych etapów realizacji mobilności znajdziesz w zakładce Krok po Kroku.
Dostępne kraje oraz stawki stypendium na studia dostępne tutaj.
JAK APLIKOWAĆ NA MOBILNOŚĆ NA PRAKTYKĘ:
Z Programem Erasmus+ możesz odbyć również praktyki studenckie m.in.: jako obowiązkowe praktyki w toku studiów, dodatkowe praktyki pozwalające zdobyć nowe doświadczenia, lub absolwenckie po zakończeniu studiów.
1. Wypełnij wniosek wyjazdowy na praktykę. Uzupełnij w nim wszystkie wyszczególnione dane, podpisz go i w czasie trwania rekrutacji dostarcz w wersji papierowej lub elektronicznej (skan) do Twojego Koordynatorowi Erasmus+ (UWAGA: rekrutację przeprowadza Koordynator Erasmus+, a nie Koordynator Kierunku, dlatego Twój wniosek wyjazdowy musi trafić do Koordynatora Erasmus+ w Twojej Jednostce).
2. Następnie Twój Koordynator Erasmus+ przeprowadzi wewnętrzną rekrutację w jednostce. Może on Cię poprosić o dodatkowe informacje takie jak np. Twoja średnia ze studiów lub Twój poziom języka instrukcji (najczęściej jest to j. angielski) itp.
3. Wnioski wyjazdowe, które wpłynął do Koordynatora Erasmus+ będą przekazane jeszcze do akceptacji Dziekana Twojego Wydziału, a następnie trafią one do naszego biura wraz z listą nominacyjną.
4. Po przeliczeniu dostępnych środków oraz liczby aplikacji, Biuro Erasmus+ dokona podziału środków.
5. Po przeliczeniu środków poinformujemy Cię mailowo o wynikach rekrutacji.
Jeśli jeszcze nie masz wybranego miejsca odbycia praktyki, wpisz kraj w którym chciałbyś ją zrealizować. Więcej szczegółów dotyczących późniejszych etapów realizacji mobilności znajdziesz w zakładce Krok po Kroku.
Miejsce praktyk znajdujesz sam. W poszukiwaniu miejsca praktyki możesz sprawdzić aktualne oferty praktyk, które otrzymujemy lub skorzystać z platformy Erasmusintern.org
Pamiętaj, że praktyka musi być związana z Twoim kierunkiem studiów.
Dostępne kraje oraz stawki stypendium na praktykę dostępne tutaj.
Pamiętaj, że niekompletne wnioski nie zostaną przyjęte i nie wezmą udziału w rekrutacji, dlatego starannie wypełnij wszystkie pola. W razie pytań możesz skontaktować się z Twoim Koordynatorem Programu Erasmus+ lub naszym biurem.
Jeżeli pobierasz stypendium socjalne lub posiadasz orzeczenie o niepełnosprawności zaznacz to na swoim wniosku wyjazdowym. W takim przypadku będzie przysługiwało Ci wyższe stypendium na wyjazd.
Więcej przydatnych informacji na temat realizacji mobilności znajdziesz tutaj.
Aplikuj już teraz!
Erasmus+ Team
* Rekrutacja dotyczy krajów Programu (KA131). Udział w rekrutacji jest równoznaczny z akceptacją Zasad rekrutacji i realizacji mobilności studenckich w ramach Programu Erasmus+ na Uniwersytecie Opolskim – wymiana w ramach krajów Programu (dotyczy umowy finansowej nr 2021-1-PL01-KA131-HED-000010073) opublikowanych na stronie internetowej Biura.
**Wyjazd na studia możliwy od 2. roku studiów I stopnia