III Międzynarodowe Spotkanie Projektowe zespołów INSTEpp w Kadyksie

Kadyks (Hiszpania) 26-28.04.2022
WięcejGaleria

W dniach 26-28 kwietnia 2022 roku w Kadyksie, w Hiszpanii odbyło się III Międzynarodowe Spotkanie Projektowe zespołów w ramach projektu KA203 – Partnerstwa Strategiczne (Nr. 2020-1-PL01-KA203-081905) pt: „Innowacyjne kształcenie studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu, wynikające z lepszego dostosowania oferty dydaktycznej w aspekcie potrzeb zdrowotnych kobiet w ciąży i po porodzie (INSTEpp)”.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z Uniwersytetu Opolskiego, który jest liderem projektu, a także z Uniwersytetu w Kłajpedzie (Litwa) i Uniwersytetu w Kadyks (Hiszpania).

Uniwersytet Opolski reprezentowali:

dr Agata Mroczek – koordynator projektu

dr Antonina Kaczorowska – członkini zespołu projektowego

dr Martyna Kasper-Jędrzejewska – członkini zespołu projektowego

dr hab. Tomasz Halski, prof. UO –  członek zespołu projektowego

Daria Gogol –  koordynator administracyjny projektu

Celem spotkania projektowego było podsumowanie wypracowanych rezultatów pracy intelektualnej oraz wyznaczenia zadań i priorytetów na kolejną fazę projektu, a także ocena ryzyka w jego realizacji.

W programie międzynarodowego spotkania projektowego dokonano przeglądu postępów projektu, wkładu każdego kraju partnerskiego oraz wypracowanych rezultatów pracy intelektualnej.

Na spotkaniu z Biurem Współpracy Międzynarodowej Uniwersytetu w Kadyskie omówiono możliwości rozszerzenia już trwającej współpracy o nowe dziedziny akademickie.

W trakcie trwania spotkania skupiono się również nad organizacją zbliżających się wydarzeń C2 i C3 dotyczących Działań związanych z uczeniem się, nauczaniem i szkoleniami dla studentów i pracowników uczelni realizujących projekt INSTEpp (wydarzenie organizowane w Kadyksie w terminie 23-27.05.2022). Omówiono również zrealizowane i planowane prace w ramach 2 i 3 Rezultatu Pracy Intelektualnej projektu przez każdego z partnerów. Poczyniono również ustalenie planu pracy nad 2 Rezultatem pracy (platforma interaktywna).

Ważnym punktem wizyty była wizyta w Centrum Symulacji Medycznej na Wydziale Nauk o Zdrowiu UCA oraz wizyta na Wydziale Fizjoterapii i Pielęgniarstwa. Uczestnicy poznali cele i główne działania realizowane w pracowniach, a także mieli możliwość zapoznania się w praktyce z ich innowacyjnym wyposażeniem.

III Międzynarodowe Spotkanie projektowe pozwoliło na usystematyzowanie już zrealizowanych działań oraz podjęcie decyzji w sprawie dalszej części trwania projektu.

Więcej postów

FORTHEM short-term mobility: Life & Vision

Ogłaszamy rekrutację na krótkoterminową mobilność mieszaną “FORTHEM Life & Vision”, organizowaną przez Johannes-Gutenberg Universität Mainz (Niemcy) na University of Agder (Norwegia), naszych partnerów w ramach Sojuszu FORTHEM. Warunkiem przyjęcia wniosku...