W dniach 11-15 października 2021 w Kłajpedzie na Litwie odbyło się międzynarodowe spotkanie zespołu w ramach projektu KA203 – Partnerstwa Strategiczne (Nr. 2020-1-PL01-KA203-081905) pt: „Innowacyjne kształcenie studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu, wynikające z lepszego dostosowania oferty dydaktycznej w aspekcie potrzeb zdrowotnych kobiet w ciąży i po porodzie (INSTEpp)”.
W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele z Uniwersytetu Opolskiego, który jest liderem projektu, a także z Uniwersytetu w Kłajpedzie (Litwa) i Uniwersytetu w Kadyks (Hiszpania).
Uniwersytet Opolski reprezentowały: dr Agata Mroczek, dr Antonina Kaczorowska i dr Martyna Kasper-Jędrzejewska.
Celem spotkania projektowego było podsumowanie wypracowanych rezultatów pracy intelektualnej oraz wyznaczenia priorytetów, a także ocena ryzyka w realizacji projektu.
W programie międzynarodowego spotkania projektowego dokonano przeglądu postępów projektu, wkładu każdego kraju partnerskiego oraz wypracowanych rezultatów pracy intelektualnej.
Podjęto także dyskusje w zakresie możliwości współpracy interdyscyplinarnych zespołów, ze szczególnym uwzględnieniem fizjoterapeutów i położnych. Omówione zostały sposoby lepszego dostosowania oferty dydaktycznej uczelni, w odpowiedzi na aktualne potrzeby kobiet w ciąży i po porodzie. Próbowano odpowiedzieć na pytania co znajduje się w rękach pracowników służby zdrowia, aby poprawić stan zdrowia kobiet w ciąży i po ciąży oraz jak innowacyjne rozwiązania mogą przyczynić się do zaspokojenia potrzeb zdrowotnych.
Ważnym punktem wizyty było uczestnictwo w spotkaniu z JM Rektorem Uniwersytetu w Kłajpedzie. Podczas spotkania rozmawiano nie tylko o aktualnie realizowanym projekcie, ale także o możliwościach i kierunkach dalszej współpracy.
W ramach wizyty delegacje odwiedziły także znajdujące się na Uniwersytecie w Kłjpedzie Laboratorium Diagnostyki Neurosensomatorycznej. Uczestnicy poznali cele i główne działania realizowane w pracowni, a także mieli możliwość zapoznania się w praktyce z innowacyjnym wyposażeniem laboratorium.
Bardzo ciekawym punktem spotkania była wizyta w centrum terapii z pomocą delfinów (Dolphin Assisted Therapy Centre). Odbyło się spotkanie z Kierownikiem Oddziału Delfinoterapii prod. dr. Brigita Kreiviniene. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się w praktyce z wyposażeniem pomieszczeń do delfinoterapii. Omówiono również możliwości wykorzystania terapii z udziałem delfinów w celu poprawy zdrowia kobiet w ciąży i po porodzie.
Więcej postów
FORTHEM collective short-term mobility – PhD course “The city and its citizens: exploring planning processes”
Would you like to take part in a week-long activity as part of a group of international students? This programme gives you the opportunity to meet physically on site in one of the nine FORTHEM universities with around 25 other students.In this PhD course we will focus...
Javier Palma Arco from Spain- Erasmus+ Internship at the University of Opole
My name is Javier Palma Arco, and I had the opportunity to participate in laboratory practice this past August at the University of Opole, Poland, in the Department of Biochemistry. Our work involved cultivating a series of cancer cell lines and testing the addition...
Lucía Fernández from Spain- Erasmus+ Internship at the University of Opole
My name is Lucía Fernández, and I am from Málaga, Spain. In August 2024, I had the opportunity to participate in a research internship at the University of Opole. The research project I participated in focused on searching for a potential treatment for cancer using...