Szkolenie studentów i kadry dydaktycznej w Opolu

24-28.10.2022
WięcejGaleria

W dniach 24-28 października 2022 roku w na Uniwersytecie Opolskim odbyły się 5-dniowe programy intensywne – „Szkolenie i nauczanie poprawnej profilaktyki w ciąży i w połogu” dla studentów i kadry nauczycielskiej w ramach projektu KA203 – Partnerstwa Strategiczne (Nr. 2020-1-PL01-KA203-081905) pt: „Innowacyjne kształcenie studentów nauk medycznych i nauk o zdrowiu, wynikające z lepszego dostosowania oferty dydaktycznej w aspekcie potrzeb zdrowotnych kobiet w ciąży i po porodzie (INSTEpp)”.

Projekt zapewnia możliwość holistycznego, zgodnego z Evidence Based Medicine i Evidence Based Physiotherapy podejścia fizjoterapeutycznego do kobiet w okresie ciąży oraz pre i postnatalnym.

Tematyka intensywnego kursu wykraczała poza obszary standardowo oferowane w programie studiów z zakresu nauk medycznych i nauk o zdrowiu.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Uniwersytetu Opolskiego, który jest liderem projektu, a także z Uniwersytetu w Kłajpedzie (Litwa) i Uniwersytetu w Kadyksie (Hiszpania). Uczestnikami intensywnego szkolenia byli studenci fizjoterapii, położnictwa i pielęgniarstwa studiów licencjackich, magisterskich i doktoranckich, a także zaangażowani w projekt wykładowcy.

Uniwersytet Opolski reprezentowała kadra dydaktyczna oraz 5 studentek:

dr Agata Mroczek – koordynator merytoryczny projektu, kadra dydaktyczna

dr Antonina Kaczorowska – kadra dydaktyczna

dr Martyna Kasper-Jędrzejewska – kadra dydaktyczna

dr Grzegorz Jędrzejewski – kadra dydaktyczna

Daria Gogol – koordynator administracyjny projektu

Dorota Ormian – studentka II roku fizjoterapii

Zuzanna Trawińska – studentka II roku fizjoterapii

Aleksandra Pucyk – studentka II roku fizjoterapii

Aleksandra Wawrzyńska – studentka III roku fizjoterapii

Melania Rogosch – studentka V roku fizjoterapii

W ramach szkolenia przeprowadzono:

Wykłady na Wydziale Nauk o Zdrowiu:

• Theory of physical activity and exercise during pregnancy – dr Agata Mroczek, dr Antonina Kaczorowska
  • Theory of diastasis recti abdominis – dr Antonina Kaczorowska, dr Agata Mroczek

Warsztaty w klubie fitness: FitMe24.pl w Opolu

• Practical workshop of an exercise during pregnancy – dr Agata Mroczek, dr Antonina Kaczorowska
  • Practical workshop of a diastasis recti abdominis – dr Antonina Kaczorowska, dr Agata Mroczek

Wykłady i warsztaty w Centrum Symulacji Medycznej

• Assessment of the Pelvic Floor and Associated Musculoskeletal System. Part 1: Pelvic floor muscles – dr Martyna Kasper-Jędrzejewska, dr Grzegorz Jędrzejewski
  • Assessment of the Pelvic Floor and Associated Musculoskeletal System. Part 2: Body posture – dr Martyna Kasper-Jędrzejewska, dr Grzegorz Jędrzejewski

Ważnym punktem szkolenia była wizyta w Centrum Symulacji Medycznej. Uczestnicy szkolenia mogli zapoznać się z innowacyjnym i zaawansowanym wyposażeniem centrum i trenażerami. Ponadto mogli zobaczyć jak wygląda odbieranie porodu. Zespół z Litwy podjął się tego zadania na specjalnym symulatorze. Pozostali uczestnicy szkolenia mogli obserwować przebieg symulacji w specjalnie przygotowanej Sali do feedbacku.

Dziękujemy Dyrektorowi Centrum Symulacji Medycznej mgr Jakubowi Zalewskiemu za możliwość przeprowadzenia szkolenia. Technicy CSM mgr inż. Mateusz Ptak, mgr Piotr Kubacki i Krzysztofow Buczkowski przygotowali przeprowadzenie symulacji i czuwali nad jego przebiegiem.

Dziękujemy!!

Więcej postów

Erasmus+ office hours on July 9-10 and 16, 2024

On July 9, 2024 (Tuesday) International Mobility Teams / Erasmus+ office will be open until 2p.m. On July 10, 2024 (Wednesday) International Mobility Teams (Erasmus+ office) will be open until 1p.m. On July 16, 2024 (Tuesday) International Mobility Teams (Erasmus+...