Językowa Szkoła Letnia na Uniwersytecie Opolskim organizowana przez Centrum Partnerstwa Wschodniego we współpracy ze Studium Kultury i Języka Polskiego dla Obcokrajowców Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa.

Zadaniem Szkoły jest przygotowanie językowe przyszłych studentów Uniwersytetu Opolskiego. Oferujemy ciekawy program zajęć uwzględniający historię Polski, regionu i miasta. W programie szkoły znajdują się liczne wycieczki, m.in. do Oświęcimia i Brzegu, oraz bogaty program sportowo-dydaktycznyZajęcia dydaktyczne prowadzone są przez wykładowców – nauczycieli akademicckich Uniwersytetu Opolskiego z wydziałów m.in.: Historii, Teorii Polityki i Kulturoznawstwa.

Uczestnictwo w Szkole Letniej stanowi sposobność poznania kadry akademickiej, studentów lat starszych oraz zapoznania się z miastem i warunkami życia i studiowania w Polsce.

Zajęcia językowe prowadzone są przez wykwalifikowanych pracowników Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego. Nasi lektorzy stosują najnowocześniejsze metody nauczania i wykorzystują swoje wieloletnie doświadczenie dydaktyczne. Naszym studentom oferujemy naukę na wszystkich poziomach zaawansowania.

Każdy uczestnik Językowej Szkoły Letniej otrzymuje certyfikat ukończenia kursu.