Informacje dla prowadzących zajęcia ws. prowadzenia zajęć online na UO

Szanowni Państwo prowadzący zajęcia m.in. dla studentów programów wymiany międzynarodowej

Na podstawie Zarządzenia nr 22/2020 Rektora Uniwersytetu Opolskiego z dnia 10 marca 2020 r. oraz powiązanej z niniejszym zarządzeniem Decyzji Pani Prorektor ds. kształcenia i studentów  z dn. 11 marca 2020 r.) kursy na Uniwersytecie Opolskim prowadzone aktualnie są w formie elektronicznej.

W związku z koniecznością prowadzenia kursów w formie elektronicznej, uprzejmie prosimy o możliwość przystąpienia do zajęć oraz ich realizacji przez studentów programów wymiany międzynarodowej (m.in. Erasmus+) którzy kontaktują się z Państwem drogą e-mailową. Oczywiście, zgodnie z Postanowieniem Kanclerza Uniwersytetu Opolskiego z dnia 17 marca 2020 r. studenci powinni kontaktować się z Państwem używając adresu e-mailowego w domenie student.uni.opole.pl. Równocześnie uprzejmie informujemy, że wszyscy studenci realizujący programy wymiany międzynarodowej w naszej Uczelni uzyskali status studenta studiów krótkoterminowych w Państwa Jednostkach UO oraz dostęp do poczty elektronicznej w domenie uni.

Studenci przyjeżdżający do naszej uczelni w ramach Programu Erasmus+ (oraz innych wymian) nie zostali jeszcze przez pracowników naszego Zespołu podpięci pod Państwa przedmioty ani wpisani do właściwych grup w systemie USOS w semestrze letnim 2019/20, ponieważ (zgodnie z zasadami Programu E+) mają prawo wprowadzenia zmian do swoich programów zajęć w ciągu 6 tygodni od rozpoczęcia mobilności.

Odkąd wymiana międzynarodowa na UO prowadzona jest w systemie USOS, pracownicy naszego Zespołu podpinają studentów pod kursy zgodnie z zapisami w dokumencie Learning Agreement –  jednak dopiero wtedy, gdy dokument ten jest zatwierdzony przez wszystkie trzy strony wymiany: studenta, instytucję wysyłającą i instytucję przyjmującą. Aktualnie wciąż oczekujemy na dokument LA During the mobility od większości studentów studiów krótkoterminowych.

W razie wątpliwości, uprzejmie prosimy o kontakt mailowy pod adresem erasmus@uni.opole.pl .

Erasmus+ Team