Guests from Cambodia visited University of Opole

During the week 19th-23rd November we had the pleasure to host the guests from Pannasastra University, Cambodia. This visit was possible thanks to the collaboration of Univerity of Opole and Pannasastra University within the Erasmus+ Programme.

During the visit, our guest from Cambodia had an occasion to meet the Vice-Rector for Research and Finance prof. dr hab. Janusz Słodczyk, Vice-Dean of the Faculty of Economics dr Bartosz Chorkowy, Erasmus+ Coordinator at the Faculty of Economics Mr. Mateusz Musiał and the Deputy Head of the Department for Scientific Research and International Relations Ms. Halina Palmer-Piestrak. The meeting was a great occasion to exchange experiences and to analyze further cooperation.

During the visit two academic teachers Chinho Sam and Phauk Samrech performed lectures for the students of the Faculty of Economy.

Last year we also hosted students  from Cambodia, one of them, who is a monk, was invited for an interview in the Radio Sygnały. You can listen the interview here.

Next semester we will host more students from Cambodia. Two persons of the UO Staff will have the occasion to visit Cambodia under the Erasmus+ Programme next year as well. One mobility will be for teaching and one for training.

W dniach 19-23 listopada gościliśmy na UO przedstawicieli partnerskiej uczelni Pannasastra University z Kambodży, z którą współpracujemy w ramach Programu Erasmus+. W ramach wizyty odbyło się kilka ważnych spotkań m.in. z Prorektorem ds. Nauki i Finansów prof. dr hab. Januszem Słodczykiem, Prodziekanem Wydziału Ekonomicznego dr Bartoszem Chorkowym i koordynatorem wydziałowym Mateuszem Musiałem, Z-cą Kierownika ds. Współpracy z Zagranicą Haliną Palmer-Piestrak. Spotkania były okazją do znalezienia wspólnych obszarów dalszej współpracy i analizą możliwości ich realizacji.

Podczas tygodniowej wizyty dwóch nauczycieli akademickich Chinho Sam i Phauk Samrech przeprowadzili zajęcia dla studentów Wydziału Ekonomicznego.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku w ramach tej samej umowy, semestralne studia na UO odbyło 5 studentów z Kambodży na kierunkach Filologii Angielskiej, Socjologii i Ekonomii. Co ciekawe wśród nich znalazł się mnich, co związane było z dużym zainteresowaniem wśród naszej akademickiej społeczności. Został on zaproszony na wywiad do Radio Sygnały, a relacje z tego można przeczytać tutaj.

W przyszłym semestrze już po raz kolejny będziemy gościć zdolnych studentów z Kambodży na UO. Również, tak samo jak w ubiegłym roku, dwóch pracowników naszej uczelni wyjedzie do partnerskiej uczelni – jedna osoba w celu prowadzenia zajęć, druga na szkolenie.

FORTHEM short-term mobility: Life & Vision

Ogłaszamy rekrutację na krótkoterminową mobilność mieszaną “FORTHEM Life & Vision”, organizowaną przez Johannes-Gutenberg Universität Mainz (Niemcy) na University of Agder (Norwegia), naszych partnerów w ramach Sojuszu FORTHEM. Warunkiem przyjęcia wniosku...