Informujemy, iż z dniem 31.10.2017 projekt „Biuro Wspierania Integracji — Etap II” dobiegł do swojego końca.

W trakcie ostatnich dwóch lat zostały zorganizowane następujące działania, za których pomocom cudzoziemcy szybciej przechodzili ciężki okres integracji z polskim społeczeństwem:

 – kursy języka polskiego na poziomach B1B2C1
– specjalistyczne szkolenia z legalizacji pobytu, poszukiwania pracy oraz zajęcia z poznania polskiej kultury i tradycji
– specjalistyczne porady prawne i psychologiczne
– uwierzytelnione tłumaczenie dokumentów

Dodatkowo w ramach zajęć, nasi uczestnicy odwiedzali lokalne muzea, oglądali najnowsze polskie filmy, oraz nabierali się doświadczenia od polskich kolegów poprzez spotkania integracyjne. 400 osób pochodzących z państw trzecich (Ukraina, Białoruś, Mołdawii, Rosja, Gruzja, Turcja, Azerbejdżan, Indonezja) otrzymało profesjonalne wsparcie od naszych ekspertów, które pomogło im rozwinąć swoje kompetencje, umiejętności, i nie tylko.

Zespół projektu dziękuje wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w projekcie oraz życzymy dalszych sukcesów na drodze integracji.

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profilu Facebook, na której będą się pojawiały informacje dotyczących realizacji innych projektów!