Dear students,
We are pleased to announce, that our student – Magdalena Kurowska – has recently become one of the European Union Careers Ambassadors. Magdalena has graduated from Journalism and Social Communication at the Opole University and is currently our MA student of Applied Gender Studies. Her tasks as an EU Careers Ambassador are centred on promoting work in the EU institutions and include informing YOU about their career opportunities. You can inquire about them by sending a message or writing a comment on this facebook page, which shares information about the recruitments and work in EU institutions (as for now only in Polish). https://www.facebook.com/EUCareersUO
To apply for an EU job you need to be a citizen of an EU country and speak at least two European languages (one of which needs to be either English, German or French). If you would like to learn more, I recommend you to get acquainted with this very informative and accessible EU Careers introduction on YouTube.

Drogie studentki, drodzy studenci,
Mamy przyjemność ogłosić, że nasza studentka – Magdalena Kurowska – została niedawno jednym z Ambasadorów Karier Unii Europejskiej. Magdalena ukończyła Dziennikarstwo i Komunikację Społeczną na naszym uniwersytecie i aktualnie jest studentką magisterskiego programu Applied Gender Studies. Jej zadania jako Ambasadora Karier koncentrują się na promowaniu kariery w instytucjach UE. Należy do nich również informowanie WAS o możliwościach rozpoczęcia pracy w jednostkach unijnych. Wiele informacji dotyczących rekrutacji i posad w UE zostało już umieszczonych na tej facebookowej stronie, ale jeśli macie więcej pytań, zachęcamy również do kontaktu z Magdaleną za pomocą komentarzy lub wiadomości.

Żeby przystąpić do rekrutacji na stanowisko unijne, należy być obywatelem kraju należącego do Unii Europejskiej i znać co najmniej dwa europejskie języki (jednym z nich musi być angielski, niemiecki lub francuski). Ze szczegółami rekrutacji i pracy w UE można zapoznać się oglądając ten przystępny film oficjalnego kanału Karier UE na YouTubie.

Дорогі студенти!
Сьогодні ми хочемо поділитися з вами новиною, котра заслуговує на увагу, а саме, студентка нашого університету, Магдалена Куровська, нещодавно стала представником Департаменту кар’єр Європейського Союзу. Особа на цій посаді має повідомляти студентам про можливості працевлаштування в інститутах ЄС та сприяти у пошуку вакансій. Відповідна інформація оновлюється на сторінці у фейсбуку, крім того Магдалені завжди можна написати повідомлення чи залишити коментар: https://www.facebook.com/EUCareersUO.
На жаль, для нас, студентів з України, ця можливість наразі недоступна. Оскільки кандидатом на посаду в інститутах ЄС може стати громадянин однієї з держав-членів ЄС, котрий знає, принаймні, дві європейські мови (англійську, німецьку чи французьку обов’язково). Тому, будемо чекати і сподіватися, що у найближчому майбутньому Україна стане повноцінним членом ЄС, а тим часом помріємо і подивимося відео з офіційного каналу Департаменту Кар’єр ЄС на YouTube про загальні умови працевлаштування та роботи в інституціях ЄС.